Skontaktuj się z nami +48 76 840 14 90

Jak postępować z odpadami

Odpady zielone

20 grudnia 2012, Małgorzata Frąckowiak

branchages de taille de haiezielone pikctOdpadami zielonymi nazywamy odpady komunalne, które składają się wyłącznie z części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zieleni (np. przydomowych ogródków, parków, zieleńców). Do pojemników na odpady zielone wrzucamy: skoszoną trawę, liście, kwiaty, łodygi, chwasty, drobne pędy i gałęzie, trociny, a także owoce i warzywa (bez cytrusów) oraz resztki kuchenne (bez odpadów pochodzenia zwierzęcego).

Odpady zielone także podlegają segregacji, nie powinny więc trafiać do pojemników wraz z innymi odpadami! Właściciele nieruchomości, na terenie których w wyniku pielęgnacji zieleni powstają odpady zielone, mogą je przekazywać odbiorcy odpadów komunalnych w ramach tzw. usługi dodatkowej. Koszt takiej usługi każdorazowo wynosi 9,90 zł za poj. 0,24 m3 (pojemnik może znajdować się w dyspozycji właściciela nieruchomości przez dłuższy ustalony w trakcie zgłoszenia, czas). Usługę zamawia się w Biurze Obsługi Klienta.

Odpady zielone są również przyjmowane w Centralnym PSZOK-u.

Odebrane od mieszkańców odpady zielone zgodnie z ustawą trafią do RIPOK-u w Trzebczu, gdzie zostaną biologicznie przetworzone na materiał do produkcji ulepszaczy do gleby).

Pamiętaj!

Spalanie chwastów i odpadów ogrodowych może być bardzo szkodliwe dla zdrowia! Dym z ogniska może między innymi spowodować wystąpienie lub zaostrzenie dolegliwości astmatycznych.

 

Partnerzy:
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego
  • Fundacja Zielona Akcja
  • Powiat Polkowicki
  • Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
  • NFOŚiGW

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar
Font Resize
WYSOKI KONTRAST