Skontaktuj się z nami +48 76 840 14 90

PSZOK

Centralny PSZOK

9 kwietnia 2015, Małgorzata Frąckowiak

W Centralnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych można bezpłatnie oddać niemal wszystkie odpady, które powstały w gospodarstwie domowym. Punkt od poniedziałku do piątku jest czynny w godz. 12.00 – 19.00, w soboty w godz. 10.00 – 15.00.

Centralny PSZOK dojazdNa budowę Centralnego PSZOK-u Związek podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z tą umową, inwestycja warta blisko 7 mln otrzymała dotację w wysokości ponad 4 mln zł. Centralny PSZOPK w Polkowicach miał być Punktem wzorcowym, funkcjonującym zgodnie z krajowymi i unijnymi przepisami.

Wszyscy mieszkańcy Związku Gmin Zagłębia Miedziowego mogą swoje odpady oddać w Centralnym PSZOK-u w ramach uiszczanej co miesiąc opłaty śmieciowej.

SAMSUNG CSC

Po wjechaniu na teren Centralnego PSZOK kierujemy się w lewo, zgodnie ze wskazówką znaku Punkt Segregacji Odpadów.

SAMSUNG CSC

Po około 100 metrach zatrzymujemy się, by zważyć pojazd wraz z odpadami. Dla potrzeb rejestracji pracownik obsługujący wagę zapyta nas, z jakiego adresu przywieźliśmy odpady (poprosi o dowód lub o wypełnienie oświadczenia o zamieszkaniu).

SAMSUNG CSC

Miejsce na odpady zielone. Należy je wrzucać do ustawionych tu kontenerów.

SAMSUNG CSC

Jeśli przejechawszy stanowisko ważenia, nie chcemy oddać większej ilości odpadów zielonych, kierujemy się w prawo – na rampę rozładunkową.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Rampa do rozładunku przywiezionych odpadów według wskazanych frakcji. Tu wyrzucimy: folię plastikową, papier i tekturę, cegły, beton, ziemię i kamienie, tapety, płyty gipsowe, popiół, opony, odpady wielkogabarytowe (wersalki, tapczany, stoły, krzesła, dywany i inne przedmioty o nietypowych rozmiarach), odpady zielone, przedmioty metalowe i inne tzw. niepalne (jak armatura łazienkowa, ceramika).

SAMSUNG CSC

Budynek socjalno-biurowy. Na piętrze znajduje się sala konferencyjna, która będzie służyć spotkaniom i różnego rodzaju działaniom edukacyjnym, związanym z segregacją i przetwarzaniem odpadów.

SAMSUNG CSC

magazyn port

W blaszanym budynku znajduje się Magazyn odpadów niebezpiecznych. Tu wyrzucimy m.in.:
baterie, akumulatory,
sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny – np. komputery stacjonarne (procesor, mysz, monitor, klawiatura), laptopy, notebooki, notepady, drukarki, sprzęt kopiujący, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, terminale i systemy użytkownika,, faksy, teleksy, telefony, automaty telefoniczne, telefony bezprzewodowe, telefony komórkowe, sekretarki automatyczne/systemy zgłoszeniowe, inne urządzenia do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną oraz inne urządzenia służące do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii komunikacyjnej,
drobne urządzenia AGD – np. odkurzacze, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań, noże elektryczne, urządzenia czyszczące, urządzenia do szycia, dziania, tkania i innego przetwarzania wyrobów włókienniczych, żelazka i inne urządzenia do pielęgnacji ubrań, urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu, zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu, wagi;
sprzęt RTV – np. odbiorniki radiowe, telewizyjne, kamery wideo, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku, instrumenty muzyczne, inne produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku i obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne;
lampy, żarówki;
farby, kleje, żywice, oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe,
przeterminowane leki,
środki ochrony roślin, detergenty
opakowania po chemikaliach.

W przyszłości w tym budynku będzie również usytuowany magazyn na odpady nadające się do ponownego użycia.

SAMSUNG CSC

Do dużych kontenerów, ustawionych obok magazynu, można wrzucić zużytą odzież, opakowania plastikowe i metalowe, szkło, a także odpady wielkogabarytowe (lodówki, zamrażarki, chłodziarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, urządzenia kuchenne, piece elektryczne, elektryczne płyty grzejne, mikrofalówki, inne urządzenia do gotowania i przetwarzania żywności, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, wyciągi wentylacyjne i sprzęt konfekcjonujący).

SAMSUNG CSCPlac manewrowy dla pojazdów i maszyn, obsługujących Centralny PSZOK. Mieszkańcy wyjeżdżają tą samą drogą, którą przybyli, ponownie zatrzymując się na stanowisku ważenia.

Filmowa instrukcja poruszania się po Centralnym PSZOK-u TUTAJ

nfos4

 

Partnerzy:
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego
  • Fundacja Zielona Akcja
  • Powiat Polkowicki
  • Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
  • NFOŚiGW

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar
Font Resize
WYSOKI KONTRAST