Skontaktuj się z nami +48 76 840 14 90

Aktualności

8 kwietnia 2013

8 kwietnia 2013, Małgorzata Frąckowiak
Wnioski na pojemniki

Przypominamy, że do 15 kwietnia w biurze ZGZM można składać wnioski na dzierżawę pojemników na odpady zmieszane. Teraz – także na 240-litrowe.

Mieszkańcy – właściciele domów wolnostojących, domów w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej – mogą pojemniki wydzierżawić w ramach dodatkowej usługi. Dzięki decyzji, jaką podjęło Zgromadzenie Związku na ostatnim posiedzeniu, usługę tę rozszerzono również o kubeł wielkości 240 litrów.

Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego dla zabudowy jednorodzinnej nieruchomość musi być zaopatrzona w co najmniej jeden pojemnik o pojemności 0,12 m3 (120 litrów). Norma uwzględnia średnio 60 l pojemnika na osobę przy dwutygodniowej częstotliwości odbioru odpadów.

– Nasza oferta oczywiście nie oznacza, że wszyscy właściciele domków muszą wydzierżawić u nas pojemnik. ZGZM stwarza jedynie taką możliwość osobom, które nie chcą lub nie mogą kupić pojemnika we własnym zakresie – dodał dyrektor działu gospodarki odpadami w ZGZM Arkadiusz Bloch.

Opłata za wyposażenie nieruchomości w pojemnik na odpady zmieszane wynosi:

1,50 zł – za pojemnik 120 l
3,00 zł – za pojemnik 240 l.

Osoby, które chcą skorzystać z tej dodatkowej usługi powinny w nieodwołalnym terminie do 15 kwietnia 2013 r., złożyć stosowny wniosek, a następnie podpisać umowę na dzierżawę pojemnika.

Wniosek na dzierżawę pojemnika 120 l

Wniosek na dzierżawę pojemnika 240 l

 

 

Partnerzy:
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego
  • Fundacja Zielona Akcja
  • Powiat Polkowicki
  • Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
  • NFOŚiGW

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar
Font Resize
WYSOKI KONTRAST